БАДАХОВ Юрій Назірович

За два роки перебування членом Ради НПУ, крім безпосередньої участі у засіданнях Ради та прийнятті рішень, мною проведено величезну кількість зустрічей з представниками Офісу Президента України, народними депутатами, представниками громадських організацій, членами Кабінету Міністрів України та співробітниками Міністерства юстиції України, прийнято участь у засіданнях комітетів Верховної Ради України.

Метою усіх цих дій був вплив на стан нотаріату України, положення нотаріусів та їх авторитет у державі.

Безумовно, головним своїм здобутком вважаю входження представників Нотаріальної палати України до Міністерства Юстиції України, що дало потужний поштовх для здійснення реформи нотаріату.

Крім цього, хотів би відмітити зміни до ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», коли, буквально в останні хвилини, за допомогою І. Фріса та низки інших народних депутатів вдалось змінити санкції, що застосовуються до нотаріусів за порушення фінансового моніторингу. До змін пропонувалась безальтернтивна санкція «до 1 млн євро».

Мною було організовано підписання меморандуму про співробітництво між Нотаріальною палатою України та Національною асоціацією адвокатів України, що поглибило співробітництво та підтримку між нашими організаціями, відкрило можливість для обміну досвідом, проведення спільних семінарів.

Окремо хочу зазначити розробку законопроекту, який на момент написання  цього тексту очікує на прийняття з позитивними рекомендаціями профільного комітету, що визначає стаж роботи нотаріусом як достатній для участі у конкурсі на зайняття найвищих посад у державній службі. Прийняття цього законопроекту розширить можливості нотаріусів України займати державні посади, адже сьогодні багато колег такої можливості позбавлені через те, що законодавства вважає стаж роботи нотаріуса таким, що не дає право претендувати на зайняття державних посад. Така дискримінаційна умова є перешкодою для нотаріусів України впливати на державну політику, і вона, незабаром буде скасована.

Тим не менш, на сьогодні в нотаріаті України лишаються слабкі місця, які, якщо не приділяти їм увагу, можуть звести нанівець усі позитивні напрацювання. Не завершено перехід до нотаріального самоуправління, не вирішеним залишається питання електронного нотаріату, процедура адміністративного оскарження у сфері реєстрації також досі лякає нотаріальну спільноту.

Не треба також забувати про виклики, які кидає нам час та природний розвиток суспільства та технологій. Такі змінити можуть з однаковою вірогідністю як вбити нотаріат, так і міцно інтегрувати його у життя суспільства, залишивши його невід’ємною частиною.

Я впевнений, що для того, щоб нотаріат рухався у правильному напрямку, контакт, який налагоджений з усіма стейкхолдерами не має припинятися, на нотаріат мають звертати увагу і питати його думку. Саме у цьому я і бачу сенс свого перебування у Раді Нотаріальної Палати України!

На головну